« Labdien, Lattelecom! | Main | Drauga vēstule »

29 November 2009

Comments

Feed You can follow this conversation by subscribing to the comment feed for this post.

Juris

Beidzot kaut kas pozitīvs! ;)

aaa

vēl... ir atšķirība:
Google (kas lietotājam produktu piedāvā par brīvu (par kādas reklāmas skatīšanos)), kamēr Lattlekom piedāvā savu produktu par cenu.
bet, ja beta produkts no Lattlekoma, tad jau jājautā- kamdēļ par to jāmaksā pilna cena?

aaa

nenosūtīju līdz galam kā pirmo domāto komentu:
Lattlekom varētu tiešam pacensties uzlabot savas TV kanālu piedāvājumu:
- ne tikai TV3 nerāda,
- neviens no n-tajiem kanāliem nerāda futbola Čempionu līgas spēles. Eiropas valstī neviena sevi cienoša TV kanālu kompānija kautko tādu neatļautos
- līdz zemei varētu būt pateicīgs, ja Lattelekom varētu parunāt/sarunāt par plašāku BBC kanālu izrādīšanu, nerunājot nemaz par citas līdzīgi kvalatatīva TV izrādīšanu angļu valodā
- ja sakāt, ka tas prasa naudu, tad es ieteiktu, ka ir pēdējais laiks sadalīt to visu kanālu piedavājumu paketēs. tā taču ir modernā komunikāciju biznesa ābece, ka produkta saturu nosaka patērētājs, nevis piegādātājs: man neinteresē man piedāvātie n-tie mūzikas kanāli, kamēr interesētu sports un vēstures kanāli. sadaliet TV paketēs un ļaujiet izvēlēties un attiecīgi maksāt...
tas taču tik vienkārši

Pēteris

Kādu gan pakalpojumu un klientu apkalpošanas kvalitāti var gaidīt no cilvēkiem, kuri iebaidīti ar ikdienas atlaišanām?...

Brīnos, kas tad ierindo tos uzņēmumus "darba devēju Top-3niekā"? Uz ielas satikti studenti-bezdarbnieki, kas visus šos Top-3 uzņēmumus tikai caur to reklāmām redzējuši, vai pēdējos gados no telekoma atlaistie speciālisti, jeb to vietā pieņemtie jokdari - par kuru darba kvalitāti nu tagad klienti šūmējas?

Janis

1.jautājums - vidējai mājsaimniecībai jau tagad interneta ātrums ir vairāk nekā pietiekošs. Vai ir doma, ka klienti vēlēsies vēl ātrāku internetu par lielāku cenu. Ja nebūtu tas divu gadu līgums, jau sen atteiktos maksāt tos 26 latus par interneta pieslēgumu un tiem tv kanāliem, kas būtībā nav slikti (izglītojošie discovery un natgeo), tikai trūkst Anglijas premjerlīgas futbolā un čempionu līgas futbolā. Nu jā, Latvija un futbols... Pat Latvijas televīzijas sporta ziņās nevar Anglijas premiership weekenda golus parādīt - par dārgu!:(( Pirktu kādu lētāku paketi ar nedaudz lēnāku internetu (kaut uz pusi) un viss. Jo dzīvoju privātmājā un vienīgais kabelis man ir no Lattelecom. Sava veida neliels monopoliņš Jums.
2.jautājums - vai neuzskatat cardsharing tehnoloģiju par draudu IP televīzijai? Par 5 USD var dabūt visu, tik uzliec šķīvi un noregulē uz NTV vai SKY. Klāsts 3reiz labāks par Lattelekom IPTV un nekādi mistiskie divu gadu līgumi. Kurš var zināt, kas būs pēc diviem gadiem?

Gatis Kokins

Jāni, mēģināšu atbildēt uz jautājumiem:

1.jautājums

Es arī dzīvoju privātmājā un jau iepriekš lietoju LTC internetu, kaut bija pieejami citi pietiekoši ātri bezvadu risinājumi. Tāpēc LTC monopols privātmājās ir nosacīts, bieži vien tā ir vnk labākā izvēle.

Ātrs internets šodien ir liela priekšrocība: IP televīzijai vajadzīga plaša josla, HD IP TV – vēl plašāka. Domāju, ka daudzas mājsaimniecības ar laiku sāks izmantot cloud computing iespējas, Microsoft Word vietā Google Docs u.tml. Tehnoloģijas ātri aizpildīs platjoslas radītās iespējas, tāpēc es piekrītu uzskatam, ka nākotnē klienti vēlēsies arvien lielākus datu pārraides ātrumus. Attīstoties narrowcasting (kā broadcasting pretmetam), būs arvien lielāks pieprasījums arī labiem augšupielādes ātrumiem.

Par cenām: konkurence tās visu laiku spiež uz leju. Tehnoloģijām nobriestot, izmaksas samazināsies.

Jūsu gadījumā lēnāks internets izslēgs IP televīzijas iespēju. Tiesa, Lattelecom DVB-T MPEG4 formātā (virszemes digitālā TV) dod papildus izvēles iespēju http://www.lattelecom.lv/majai/virszemes_tv_new/?gclid=CJHg1M6Z7J4CFQWIzAodw1WCMg

2.jautājums

Idejiski tā nenotiks. Satelītu TV kļūs par šauru nišas produktu, jo TV nākotnē virzīsies uz interaktivitāti. Proti, katrs skatītājs pēc būtības skatīsies savu programmu – sev izdevīgā laikā un formātā. Tas būs kas līdzīgs šodienas YouTube, kur vīdžejs (TV programmas sastādītājs) būs savirknējis klipiņus pēc savas gaumes un samiksējis ar interaktīvām tiešraidēm, bet skatītājs izvēlēsies savu iemīļoto vīdžeju vai – ja vēlēsies – varēs pierediģēt programmas kārtību vai noskipot kādu sižetu. Tas iespējams IP TV, bet principiāli nav iespējams Sat TV, jo joslas platums neļaus no satelīta caur ēteri raidīt atsevišķu programmu katrai mājsaimniecībai.

Janis

Jautājums. Ja man privātmājā ir mājas dsl ar 10 Mbit/sec, un blakus 30 m attālumā Bieziņa ielā daudzstāvenē pilns ar optiskajiem, saprotu, ka tāpatās bez manas finansiālas iniciatīvas optiskos kabeļus uz privātmāju nevilks. Tas tā, ja nu sagribās to optisko internetu, jo tas pat ir lētāks, nekā esošais, ja slēdz līgumu.

Gatis Kokins

Jāni, atbildēju e-pastā!

The comments to this entry are closed.