Portāls LA.LV ir 4-Jan-2024 publicējis fragmentu no Gata Kokina teiktā TV24 raidījumā "Preses Klubs" 2-Jan-2024 par 2024. gada prognozēm:
[WEB] LA.LV :: Uzņēmējs Kokins 2024. gadā prognozē kodolenerģijas uzrāvienu un arvien pieaugošu mākslīgā intelekta izraisītu bezdarbu
[PNG] LA.LV :: Uzņēmējs Kokins 2024. gadā prognozē kodolenerģijas uzrāvienu un arvien pieaugošu mākslīgā intelekta izraisītu bezdarbu
[MP4] LA.LV :: Uzņēmējs Kokins 2024. gadā prognozē kodolenerģijas uzrāvienu un arvien pieaugošu mākslīgā intelekta izraisītu bezdarbu
Uzņēmējs Kokins 2024. gadā prognozē kodolenerģijas uzrāvienu un arvien pieaugošu mākslīgā intelekta izraisītu bezdarbu
Uzņēmējs Gatis Kokins, viesojoties TV24 raidījumā “Kur tas suns aprakts?” prognozē, ka šogad vairākās valstīs redzēsim kodolenerģijas uzrāvienu, kā arī arvien pieaugošāku bezdarbu, ko ģenerēs mākslīgā intelekta attīstība.
“Ja runājam par zaļo enerģiju, tad šogad mēs redzēsim reālu viszaļākās enerģijas, proti, kodolenerģijas uzrāvienu vairākās valstīs, jo sevišķi Polijā, kurai ir ārkārtīgi ambiciozi plāni par daudziem nelielas jaudas kodolreaktoriem, kas ražos elektrību,” skaidro Kokins.
Viņaprāt, tas noliks populistisko enerģētikas politiku atpakaļ līdzsvarotā pozīcijā: “Es nesaku, ka mums nav vajadzīgas saules baterijas vai vēja ģeneratori, bet tādā kopīgā enerģētiskā risinājumā tiem ir noteikta niša un ar to nevar atrisināt visu.”
“Otra lieta – visdrīzāk tas haips, ka tu vari kaut ko paprasīt mākslīgajam intelektam, tas būs transformējies reālos pielietojumos. Un, kas, es domāju, ģenerēs arvien pieaugošāku bezdarbu kvazi inteliģentās profesijās,” turpina viņš.
“Ja sākotnēji likās, ka tā tehnoloģija atbrīvos no sētniekiem, šoferiem, no vienkāršām tehnoloģijām, tad tagad mākslīgais intelekts “sitīs” pa mārketinga departamentu, pa analīzes departamentu, pa tirgus izpētes departamentu, proti, tādām vietām, kur gāja strādāt jauni universitāšu beidzēji, kas īsti vairāk neko negribēja, tad viņi tagad būs ļoti apdraudēti,” skaidro uzņēmējs.
Kokins prognozē, ka šāda parādība plašākā mērogā sāksies un izplatīsies tieši šogad.
“Tas radīs disrupciju, kas ir ļoti laba. Tā mums jau sen pietrūka, jo mums tiešām bija savairojušies tādi kvazi universitātes izglītības centri, kuri vienkārši bija bezjēdzīgi,” rezumē uzņēmējs.