Žurnālists Māris Zanders turpina savu raidījumu cikluRīga TV24par ekonomiku un finansēm. Uz raidījumu kā sarunu biedri tika aicināti Gatis Kokins un Indriķis Muižnieks. Gatis Kokins tika pieteikts kā "fizmats":
Šogad vairākās valsts organizācijās atzīmēja ēras beigas. Valsts policiju pameta ilggadējais vadītājs Ints Ķuzis, termiņš beidzās ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram. Jura Gulbja vadīšana valsts uzņēmumā “Tet” beidzās ar apsūdzību krimināllietā. Politikā Jurim Pūcem samelošanās maksāja ministra posteni, bet Ralfa Nemiro ministrēšana beidzās specdienestu neuzticēšanās dēļ. Gads iezīmēja arī Šveices jurista Rūdolfa Meroni ietekmes beigu sākumu, jo valsts viņam atņēma sviras, ko pati bija piešķīrusi, uzticot arestēto Aivara Lemberga mantu.
Sabiedrībai negaidīti piecus gadus pēc pirmās instances sprieduma digitālās televīzijas pamatlietā prokuratūra par iespējamu līdzdalību krāpšanā šī gada augustā uzrādīja apsūdzību “Tet” valdes priekšsēdētājam Jurim Gulbim un vēl četrām personām.
Prokurors uzskata, ka krāpšanas rezultātā viņi valsts uzņēmumam nodarījuši 7,58 miljonu eiro zaudējumus.
Iespējamais noziegums noticis 2009. gadā, kad Gulbja vadītais valsts uzņēmums ciparu televīzijas ieviešanai nolīga ar bēdīgi slaveno digitalizētāju “Kempmayer” saistītu firmu. Valsts uzņēmums slēdza 15 miljonu līgumu par iekārtām un īpašu “know-how”.
Prokurors Monvīds Zelčs norāda: “Mēs to viņu ”know-how” izvērtējām. Būtībā tas atzinums, kādu mums arī eksperti deva – tas nebija nekāds ”know-how”. Tas nesatur nekādu ”know-how”. Visi tie dokumenti, ko viņi tur iesniedza, nekādā mērā neatbilda šim te ”know-how”. Būtībā tas ir par tukšu gaisu.”
Gulbis amatu pats nepameta un ”Tet” padome arī nerosināja viņa atstādināšanu. Tā piesaistīja starptautiskus kriminālistikas ekspertus apsūdzības izvērtēšanai, tā pasakot, ka neuzticas prokuratūrai.
”Tet” padomes priekšsēdētājs Gatis Kokins saka: “Mēs esam vaicājuši, vai šeit nav bijis kriminālu nolūku, mērķu un darbības. Un attiecīgi, ja būs kaut mazākās norādes, ka tas tā ir bijis, tad neapšaubāmi tas mūsu lēmums būs ļoti kategorisks un straujš.”
Kas rakstīts ekspertu slēdzienā, nav zināms, bet padome atzina, ka apsūdzība met ēnu uz “Tet” reputāciju. Gada nogalē Gulbi atbrīvoja no amata, vienlaikus paziņojot, ka padomes uzticību viņš nav zaudējis. Cik liela ir valsts amatpersonai Gulbim izmaksātā kompensācija, “Tet” neatklāj, aizbildinoties ar darba līgumā noteikto slepenību.
Jaunā Konservatīvā partija savā vietnē 8-Dec-2020 aicināja vērtēt "Tet" padomes lomu Jura Gulbja krimināllietā. JKP izvēlējās šo ierakstu īpaši promotēt Facebook. Zīmīgi, ka portāls pietiek.com, kas iepriekš ir izcēlies ar kritisku Jura Gulbja un Gata Kokina darbības vērtējumu, šo viedokli dienu vēlāk ir pārpublicējusi ar izsmējīgu virsrakstu:
Jāvērtē “TET” padomes loma digitālās televīzijas krāpšanas krimināllietā
www.tet.lv
Jaunie konservatīvie uzskata, ka valstij būtu rūpīgi jāizvērtē visu iesaistīto personu loma digitālās televīzijas krāpšanas skandālā, kur apsūdzības izvirzītas bijušajam SIA “TET” valdes priekšsēdētājam Jurim Gulbim un vēl četrām personām. Tā kā Juris Gulbis ir apsūdzēts krāpšanā saistībā ar digitālās televīzijas ieviešanu un mediji iepriekš ziņojuši, ka zaudējumi valsts uzņēmumam bijuši gandrīz 7,6 miljonu eiro apmērā, nekādā gadījumā nav pieļaujama kompensāciju maksāšana par šī amata atstāšanu. Tā vietā būtu nepieciešams rīkoties, lai piedzītu zaudējumus, ko valstij radījusi esošās vadības saimniekošana.
Jāatgādina, ka SIA “Tet” (iepriekš SIA “Lattelecom”) padomi jau kopš 2009. gada 1. decembra vada Gatis Kokins, kurš pats ir bijis klāt vairākos digitālās televīzijas ieviešanas posmos un šo 11 gadu laikā nekad nav publiski centies aktīvi rīkoties, lai atgūtu valstij nodarītos zaudējumus. Tā vietā ir notikusi izvairīšanās un iespējama pēdu slēpšana, kas turpinās līdz pat šim brīdim. “TET” padome izvēlējusies taktiku, tērējot valsts uzņēmuma naudu īpašu ārvalstu ekspertu algošanai. Ģenerālprokuratūra jau ir paudusi skaidru nostāju par notikušo, un faktiski “TET” padomes darbības var uztvert kā valsts līdzekļu izšķērdēšanu, par kuru vainīgie būtu saucami pie atbildības.
Valstij, kurai pieder vairākums SIA “TET” kapitāldaļu, ir nekavējoši jārīkojas un jānomaina valsts pārstāvis uzņēmuma padomē, jo esošie pārstāvji atrodas interešu konfliktā un nespēj objektīvi novērtēt patiesās valsts un sabiedrības intereses šajā uzņēmumā.
Kā ziņojuši mediji, pāreja uz digitālo televīziju tika izplānota pirms 20 gadiem, kad premjers bija Andris Šķēle. Izmeklētāji uzskata, ka tas bija iecerēts kā negodīgas peļņas projekts. Par projekta atslēgas uzņēmumu kļuva Londonā reģistrētais Kempmayer Media Limited, kas izrādījās “pastkastītes firma” ar ārzonās paslēptiem īpašniekiem. Kā norāda mediji, afēru atklāja 2003.gadā un uz apsūdzēto sola sēdās 20 personas, tajā skaitā Šķēles ģimenes uzņēmumu grāmatvedis Harijs Krongorns.
To, ka Kempmayer bija izveidota kā čaula viena mērķa sasniegšanai, atzina arī Stokholmas Starptautiskās tirdzniecības palātas šķīrējtiesa un lika samaksāt valstij vairāk nekā 5 miljonus eiro. Tos, par Šķēles aizdotu naudu, samaksājis Andrejs Ēķis, kurš bijis Kempmayer akcionāru sastāva organizētājs.
Mediji iepriekš norādījuši, ka šeit arī ir meklējams sākums tam, kas prokuratūras ieskatā ir uzskatāma par digitālās televīzijas projekta otro afēru. Kempmayer naudu bija paguvis iztērēt digitālās televīzijas iekārtās, kas no 2003. gada stāvēja muitas noliktavās Latvijā, bet vēlāk tika uzstādītas testa režīmā Zaķusalas tornī. Kempmayer raidītājus un staciju kopā ar parādu Šķēlem pārpirka Gintara Kavača vadīta firma. Kā vēsta raidījums, lai iztērētos miljonus Šķēle atgūtu un vecie raidītāji nestu ienākumus, Kavača firmai Hannu Digital bija jākļūst par ciparu televīzijas ieviesēju vai partneri, tāpēc 2008.gadā panākta sadarbība ar Lattelecom, kuru arī tolaik vadīja Gulbis.
Telekomunikāciju uzņēmuma SIA “Tet” dalībnieki nolēmuši no amata atsaukt uzņēmuma valdes priekšsēdētāju Juri Gulbi. Šo ziņu uzņēmuma pārstāvji izplatīja piektdienas, 4. decembra, vakarā. Šajā dienā lēmums arī stājies spēkā.
Medijiem izplatītajā paziņojumā uzņēmuma pārstāvji raksta – neskatoties uz to, ka pārkāpumi Gulbja rīcībā nav konstatēti, “Tet” padome un dalībnieku pārstāvji apzinās, ka apsūdzību uzrādīšanas fakts met ēnu uz uzņēmuma nevainojamo reputāciju un rada reputācijas ilgtermiņa riskus uzņēmumam un uzņēmuma nākotnes vērtība. Līdz ar to “Tet” dalībnieku pārstāvji lēma atsaukt J. Gulbi no valdes priekšsēdētāja amata, kas vienlaikus nozīmē atstāt arī galvenā izpilddirektora amatu.
Dalībnieku sapulce izvērtējusi situāciju saistībā ar prokuratūras uzrādītajām apsūdzībām J. Gulbim un vēl četrām personām. Pēc “Telia Company” pārstāvju ierosinājuma “Tet” padome iepriekš piesaistīja neatkarīgu starptautisku uzņēmumu, lai veiktu izpēti par uzņēmuma darbinieka rīcību pirms 12 gadiem noritējušajā televīzijas virszemes apraides ieviešanas konkursā un tam sekojošo līgumu slēgšanu ar infrastruktūras pakalpojumu sniedzējiem. Kā informē “Tet”, izmeklēšanas uzņēmums secinājis, ka nav atklāti pierādījumi, kas liecinātu par “Tet” pašreizējo vai bijušo darbinieku un amatpersonu ļaunprātīgu vai uzņēmuma komerciālajām interesēm neatbilstošu rīcību. Pēc uzņēmuma padomes iepriekš noteikta jautājumu loka secinājumi veikti, balstoties izanalizētajos materiālos un veiktajās intervijās.
Pēc iepazīšanās ar izmeklēšanas rezultātiem “Tet” padome dalībnieku pārstāvjiem ir sniegusi savu atzinumu, ka “Tet” valdes priekšsēdētājs un galvenais izpilddirektors, kā arī Juridiskās daļas direktors Toms Meisītis saglabā “Tet” padomes uzticību. Tomēr, ņemot vērā reputācijas riskus, nolemts atsaukt Gulbi no valdes priekšsēdētāja amata.
“Krimināllietas ierosināšanas fakts kā tāds ir nodarījis kaitējumu “Tet” reputācijai. Arī Jura Gulbja atrašanās amatā šo kaitējumu palielinās. Atbilstoši līgumam mums nepieciešama abu akcionāru piekrišana. Ņemot vērā reputācijas riskus, abi dalībnieki lēma atsaukt Gulbi no valdes priekšsēdētāja amata. Gulbja ieguldījums 14 gadu garajā karjerā “Tet” ir ievērojams, uzņēmums ir veicis biznesa transformāciju. Pārtopot no fiksētā telefonu pakalpojumu sniedzēja par visnotaļ modernu tehnoloģiju un izklaides uzņēmumu. Ar šo “Tet” darbs neapstājas. 4. decembra vakarā mēs sasaucām ārkārtas padomes sēdi, kurā par galvenā izpilddirektora un valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju mēs iecēlām līdzšinējo valdes locekli Uldi Tatarčuku. Uzdevām rīkot starptautisku konkursu, lai atrastu jauno “Tet” vadītāju,” intervijā Latvijas Radio teica “Tet” padomes priekšsēdētājs Gatis Kokins.
Novērtējot 14 gadu laikā sniegto ieguldījumu uzņēmuma izaugsmē, “Tet” padome un dalībnieki izteikuši pateicību J. Gulbim, kura vadībā “Tet” “no balss sakaru operatora izaudzis par tehnoloģiju un izklaides nozares līderi, kļūstot par vadošo spēlētāju interneta un televīzijas pakalpojumu nozarē, uzņēmumam sekmīgi startējot eksporta tirgos, attīstot jaunus pakalpojumus, tostarp elektroenerģijas tirdzniecību, datu centru biznesu, vietējā TV satura piedāvājumu, gadu laikā “Tet” izveidojot par mūsdienīgu, inovatīvu un uz izaugsmi vērstu uzņēmumu”.
Juris Gulbis uzņēmumu “Tet” vairs nevada no 4. decembra.
Foto: Timurs Subhankulovs
Pats J. Gulbis paziņojumā medijiem raksta: “Kategoriski vēlreiz noraidu man uzrādītās prokuratūras apsūdzības. Mana sirdsapziņa ir tīra, ko apliecina arī neatkarīgo ekspertu vērtējums. Tomēr man ir svarīga ilgus gadus vadītā uzņēmuma nākotne, tāpēc respektēju, ka mana atrašanās vadībā šobrīd radītu reputācijas riskus. Esmu gandarīts par paveikto – atstāju modernu, efektīvu uzņēmumu, kas maksā valstij nodokļus, nodarbina savus darbiniekus arī krīzes laikā un samaksājis akcionāriem, tostarp Latvijas valstij, vairākus simtus miljonu dividendēs. Šogad “Tet” atzīts par astoto Latvijas vērtīgāko uzņēmumu un ceturto vērtīgāko ar valsts kapitāla daļu. Ceru, ka uzņēmums arī turpmāk saglabās tikpat augstu efektivitāti.”
J. Gulbis darbu “Tet” jeb ar iepriekšējo nosaukumu “Lattelecom” sāka 2007. gadā kā finanšu direktors, bet par valdes priekšsēdētāju kļuva 2008. gadā, kad lielāko daļu uzņēmuma apgrozījuma sastādīja balss telefonijas pakalpojumi. “Patlaban “Tet” telefonija ir vien 5%, tomēr 2019. gadā uzņēmuma apgrozījums sasniedza augstāko rādītāju kopš 2008. gada – 226,3 miljonus eiro,” teikts uzņēmuma paziņojumā.
Kā iepriekš vēstīja “TV3” raidījums “Nekā personīga”, prokuratūra ir uzrādījusi apsūdzības Gulbim un vēl četrām personām par iespējamu līdzdalību krāpšanā digitālās televīzijas ieviešanā, uzņēmumam nodarītos zaudējumus lēšot 7 585 533 eiro apmērā. Tiesībsargi uzskata, ka “Kempmayer” saistību pārņēmējs kompānija “Hannu Digital” ciparu televīzijas projektā tika iesaistīts mākslīgi un J. Gulbis izmantojis “Lattelecom” (tagad – “Tet”) īpašnieku un padomes uzticību.
“Tet” dalībnieku sapulce piektdien arī lēma par dividenžu izmaksu – nolemts 4,2 miljonus eiro izmaksāt Latvijas valstij, bet četrus miljonus otram uzņēmuma dalībniekam, telekomunikāciju uzņēmumam “Telia Company”.
Eksperts: Lēmums atsaukt Juri Gulbi no «Tet» vadītāja amata ir pareizs
7. decembris, 12:23, papildināts 17:17 Jānis Kincis (Latvijas Radio korespondents )
Piektdien vakarā nolemts pārtraukt darba attiecības ar ilggadējo uzņēmuma "Tet" valdes priekšsēdētāju Gulbi sakarā ar iespējamo līdzdalību krāpšanā digitālās televīzijas ieviešanā, kāpēc uzņēmumam varētu būt nodarīti 7,5 miljonus eiro lieli zaudējumi. No reputācijas risku novēršanas viedokļa šis lēmums ir pareizs, uzskata Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta vadītājs Grafs.
"No vienas puses, es domāju, ka šis lēmums ir pareizs, ja reputācijas risks vai tā akceptēšana dalībniekiem nav pieņemama. No tāda skatupunkta tas lēmums, protams, ir pareizs. No otras puses, visticamāk, šīs lietas izmeklēšana turpināsies vēl ilgu laiku, tāpēc jautājums ir, kurā brīdī mēs uzskatām, ka personas palikšana amatā ir traucēklis uzņēmuma attīstībai, vai tieši otrādi – tiek noskaidrots, ka nav iemesla attiecību pārtraukšanai. Taču šobrīd, es domāju, ka uzņēmuma attīstības vārdā tas ir pareizs lēmums," sacīja Grafs.
Grafs uzsvēra, ka svarīga nianse ir tieši "Tet" akcionāru, nevis padomes iniciatīva saistībā ar Gulbja atsaukšanu no amata. To uzņēmuma "Tet" padomes priekšsēdētājs Gatis Kokins jau sestdien pauda komentārā Latvijas Radio.
"Juri Gulbi bija iespējams atstādināt arī bez iemesla, taču šajā gadījumā atbilstoši jumta līgumam mums nepieciešama akcionāru piekrišana. Ņemot vērā reputācijas riskus, abi dalībnieki lēma atsaukt Gulbi no valdes priekšsēdētāja amata. Tas vienlaikus nozīmē arī atstāt galvenā izpilddirektora amatu," sacīja Kokins.
Gulbis uzņēmumu "Tet", pirms tam ar nosaukumu "Lattelecom", vadīja 14 gadus. Padome novērtējusi viņa veikumu tā pārejā no fiksēto telefonsakaru nodrošinātāja par tehnoloģiju un izklaides uzņēmumu. Pats Gulbis piektdien paziņojumā medijiem norādīja, ka prokuratūras uzrādītās apsūdzības neatzīst. To apliecina arī neatkarīgo ekspertu vērtējums par viņa darbu. Vienlaikus viņš apzinoties, ka palikšana amatā varētu kaitēt "Tet" reputācijai. Šodien īsziņā Juris Gulbis Latvijas Radio norādīja, ka papildus publiskotajam viedoklim pašlaik neko vairāk nevēlas komentēt.
Drīzumā uzņēmums "Tet" izsludinās starptautisku konkursu uz valdes priekšsēdētāja amatu. Pašlaik uzņēmumu vada līdzšinējais valdes loceklis Uldis Tatarčuks.
"Ir būtiski, lai tik liels un valstij svarīgs uzņēmums kā "Tet" turpina efektīvi strādāt un izvairās no dažādām riska, reputācijas problēmām, kas varētu rasties, ja Gulbja kungs turpinātu darbu. Es kā ministrs uzticos "Tet" akcionāriem un viņu pieņemtajiem lēmumiem. Vēlos arī pateikties Gulbja kungam par padarīto un par uzņēmuma attīstību viņa vadības laikā.
Uzskatu, ka konkursi, kas skar valsts uzņēmumu pārvaldību, jārīko atklāti, lai maksimāli daudz pretendentu varētu pieteikties.
Ceru, ka iegūsim modernu vadītāju kas ļaus šim uzņēmumam attīstīties un iet vēl vairākus soļus uz priekšu."
KONTEKSTS:
Prokuratūra uzrādījusi apsūdzības Gulbim un vēl četrām personām par līdzdalību krāpšanā digitālās televīzijas ieviešanā, nesen ziņoja TV3 raidījums "Nekā personīga". Nodarītie zaudējumi uzņēmumam sasniedz 7,5 miljonus eiro. "Tet" padome, lai lemtu par Gulbja atstādināšanu no amata, prokuratūras apsūdzību nodeva pārbaudīt konkursā izraudzītai starptautiskai kriminālistikas firmai.
Gulbja pēcteci meklēs starptautiskā konkursā, līdz tam «Tet» vadīs Tatarčuks
5. decembris, 18:37
Autors: Edgars Kupčs (Latvijas Radio Ziņu dienesta korespondents)
Līdz jaunā kompānijas «Tet» vadītāja atrašanai, kas notiks ar starptautiska konkursa palīdzību, uzņēmumu vadīs valdes loceklis un galvenais tehnoloģiju direktors Uldis Tatarčuks. Tā Latvijas Radio pastāstīja «Tet» padomes priekšsēdētājs Gatis Kokins.
Padome lēma atsaukt uzņēmuma ilggadējo valdes priekšsēdētāju Juri Gulbi, kura iespējamā līdzdalība krāpšanā digitālās televīzijas ieviešanā, uzņēmumam nodarot miljonos mērāmus zaudējumus, līdz ar sākto kriminālprocesu var radīt kaitējumu «Tet».
"Krimināllietas ierosināšanas fakts kā tāds ir nodarījis kaitējumu "Tet" reputācijai. Arī Jura Gulbja atrašanās amatā šo kaitējumu palielinās. Atbilstoši līgumam mums nepieciešama abu akcionāru piekrišana. Ņemot vērā reputācijas riskus, abi dalībnieki lēma atsaukt Gulbi no valdes priekšsēdētāja amata. Tas vienlaikus nozīmē arī atstāt galvenā izpilddirektora amatu. Gulbja ieguldījums 14 gadu garajā karjerā "Tet" ir ievērojams, uzņēmums ir veicis biznesa transformāciju, pārtopot no fiksētā telefonu pakalpojumu sniedzēja par visnotaļ modernu tehnoloģiju un izklaides uzņēmumu, vienlaicīgi izmaksājot dividendēs akcionāriem vairākus simtus miljonu eiro. Ar šo "Tet" darbs neapstājas. 4. decembra vakarā mēs sasaucām ārkārtas padomes sēdi, kurā par galvenā izpilddirektora un valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju mēs iecēlām līdzšinējo valdes locekli Uldi Tatarčuku. Uzdevām rīkot starptautisku konkursu, lai atrastu jauno "Tet" vadītāju," stāsta Kokins.
Telekomunikāciju uzņēmuma "Tet" padome ir saņēmusi neatkarīgu ekspertu vērtējumu par uzņēmuma valdes priekšsēdētājam Jurim Gulbim un vēl četriem darbiniekiem uzrādītajām apsūdzībām, taču tajā secinātais plašākai sabiedrībai vēl netiek atklāts, aģentūru LETA informēja "Tet' pārstāve Lāsma Trofimova.
"Šonedēļ ir saņemti neatkarīgās izpētes rezultāti. Pirms komentāru sniegšanas ar tiem ir nepieciešams rūpīgi iepazīties, kā arī pieņemt atbilstošus lēmumus padomē un jautājumu izrunāt ar uzņēmuma īpašnieku pārstāvjiem. Pēc tam varēsim sniegt publiskus komentārus," pavēstīja Trofimova.
Viņa piebilda, ka neatkarīgam novērtējumam tika piesaistīts neatkarīgs izmeklēšanas uzņēmums.
Jau ziņots, ka TV3 raidījums "Nekā personīga" oktobra beigās vēstīja, ka prokuratūra ir uzrādījusi apsūdzības "Tet" valdes priekšsēdētājam Jurim Gulbim un vēl četrām personām par iespējamu līdzdalību krāpšanā digitālās televīzijas ieviešanā, uzņēmumam nodarītos zaudējumus lēšot 7 585 533 eiro apmērā. Savukārt neilgi pēc sižeta "Tet" izplatīja paziņojumu masu medijiem, kurā apstiprina, ka 2010.gadā sāktā kriminālprocesā ir uzrādītas apsūdzības arī "Tet" valdes priekšsēdētājam un Juridiskās daļas direktoram.
Tiesībsargi uzskata, ka "Kempmayer" saistību pārņēmējs kompānija "Hannu Digital" ciparu televīzijas projektā tika iesaistīts mākslīgi un Gulbis izmantojis "Lattelecom" (tagad - "Tet") īpašnieku un padomes uzticību. Gulbis apsūdzībai nepiekrīt. Gulbis no amata nav atstādināts, bet uzņēmuma padome noalgojusi kriminālistikas ekspertus, kuriem līdz gada beigām jāpārbauda Gulbim un pārējiem darbiniekiem inkriminētie noziegumi.
"Tet" padomes priekšsēdētājs Gatis Kokins informējis, ka padomei bijusi iespēja iepazīties ar apsūdzību. "Mēs neesam tiesneši un negribam šādu tiesneša lomu pildīt. Proti, lemt, vai tas, kas tur ir rakstīts, ir taisnība vai nav taisnība. Tā kā mēs zinām no līdzīgiem citiem gadījumiem, ka līdz tiesai un gala spriedumam ir pietiekoši ilgs laiks, bija skaidrs, ka tas lēmums jāpieņem ātrāk. Un tad mums bija diskusija, vai izvēlēties kādu auditoru vai juridisko iestādi, bet prevalēja viedoklis, ka mums bija vajadzīgi tieši kriminālistikas eksperti. Pasaulē ir virkne pazīstamu lielu kriminālistikas firmu, no kurām vienu mēs izvēlējāmies. Šā gada 1.decembrī mēs ceram uz rezultātiem," informējis Kokins.
Pēc Kokina vārdiem, ja ekspertu atzinums liecināšot par krimināliem nolūkiem, mērķiem un darbībām, "tad neapšaubāmi mūsu lēmums būs ļoti kategorisks un straujš", bet līdz tam padome Gulbi no amata neatstādinās.
Kā uzsvērts uzņēmuma paziņojumā, "Tet" "kapitāla daļu īpašnieki, padome un valde ārkārtīgi nopietni izturas pret izveidojušos situāciju un veic visas nepieciešamās darbības precīzai lietas apstākļu noskaidrošanai", tomēr "līdz pilnīgai visu lietas apstākļu noskaidrošanai abas uzņēmuma amatpersonas turpina pildīt savus darba un amatu pienākumus, kā arī saglabā padomes uzticību".
Vienlaikus prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka atzina, ka prokuratūrai noteikti nebūs saistošs kriminālistikas firmas atzinums par apsūdzību "Tet" valdes priekšsēdētājam Jurim Gulbim un vēl četrām personām. Nevienam no apsūdzētajiem drošības līdzekļi nav piemēroti.
Tāpat ziņots, ka "Tet" konsolidētais apgrozījums pērn bija 227,603 miljoni eiro, kas ir par 7,4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa saruka par 13,3% un bija 36,202 miljoni eiro. "Tet" pieder valstij AS "Publisko aktīvu pārvaldītājs "Possessor"" personā (51%) un telekomunikāciju kompānijas "Telia Company" meitasuzņēmumam "Tilts Communications" (49%). "Tet" grupā ir uzņēmumi "Tet", "Citrus Solutions"" "Data Experts", "Helio Media" un "Baltijas datoru akadēmija". "Tet" pieder 23% SIA "Latvijas mobilais telefons" daļu.